NÖBETÇİ NOTER

Nöbetçi noter uygulaması 6 Nisan 2019 itibari ile hizmete giriyor. Adalet Bakanlığı ve Türkiye Noterler Birliği tarafından çalışması yapılıp hizmete sunulacak uygulama sayesinde artık cumartesi ve pazar yani tatil günlerinde de noterler hafta içi olduğu gibi mesai saatleri içinde hizmet verecekler. Bu sayede özellikle hafta sonu yapılan alım satım işlemleri için Pazartesi günü beklenmeyecek. Ayrıca hafta içi verilen tüm hizmetler hafta sonu da aynı şekilde verilecek.

UYGULAMA NASIL İŞLEYECEK

Nöbetçi noterlik uygulaması sayesinde hafta içi işinden dolayı noter işlemlerini yerine getiremeyen vatandaşlarımız hafta sonu ihtiyaç duydukları hizmetleri noterlerden alabilecekler. İstanbul da iki tane anadolu yakası iki tanede avrupa yakasında olmak üzere toplamda dört tane nöbetçi noter hizmet verecek.

Nöbetçi noterleri Türkiye Noterler Birliği internet sitesi vasıtasıyla açıklayacak. Nöbetçi noter sorgulama işlemini aşağıda verdiğimiz url ile gerçekleştirebilirsiniz.

https://portal.tnb.org.tr/Sayfalar/AnaSayfa.aspx

Nöbetçi noter uygulaması sayesinde özellikle araç alım satım işlemlerinde vatandaşlarımız için hafta sonu çok büyük kolaylık olacak. Bu sayede 25 milyon çalışan vatandaşımız için artık hafta sonu ve tatil günleride işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebilecekler.

p>

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*